El Ele Vermemiz Gereken Bir Konu Var

Kategoriler DUYURU

HERKES İÇİN RUH SAĞLIĞI DERNEĞİ (RUSAG) olarak kronik hastalığı olan çocuklara, ailelerine,sağlık çalışanlarına ve bu alanda çalışan sivil toplum kuruluşlarına destek olmak için yola çıktık.
Dünya genelinde çocuk polikliniklerine başvuran çocukların %15-50si kronik hastalığa sahip!
Türkiye’de ise çocuklar içinde kronik hastalığa sahip çocukların genel oranı bilinmemekle birlikte yaklaşık %5-9 oranında değişen oranlarda çeşitli kronik hastalıklar görülmekte. Ancak ailelerin bu hastalıkların ne olduğu, bu hastalıklarla nasıl başa çıkabilecekleri hakkında bilgileri yetersiz. Ayrıca bu alanda çalışan birçok sağlık çalışanı psikolojik olarak yıpranmış durumda ve psikolojik desteğe ihtiyaçları var.
Biliyor musunuz; bugün onkolojide tedavi gören pek çok çocuk hastanın annesi ya da babası 1 ya da 2 sene hastanede kalmak zorunda kalabiliyor!

Dernek olarak desteğe ihtiyacı olan aileler için psikolojik destek ağı kurmaya karar verdik. Gönüllü ruh sağlığı çalışanları ile aileleri buluşturacağız. Bunun yanı sıra başa çıkma ve farkındalık konusunda aileler, çalışanlar ve Sivil Toplum Kuruluşları için bilgilendirme seminerleri düzenleyeceğiz.

NE BEKLİYORUZ?

o Gönüllü uzman ağımızda yer almanı ve ihtiyaç duyan ailelere programın dahilinde ücretsiz psikolojik destek vermek için katılmanı,
o Kronik hastalıklarla başa çıkma konusunda aile, sivil toplum ve çalışanlar için eğitim verebilecek durumdaysan programın dahilinde eğitimci olarak yer almanı,
o Eğer öğrenciysen, her Salı ve Cuma Mutlu olalım projesi tarafından Ege Üniversitesi Onkoloji Servisi’nde yürütülen çalışmalara katılmanı,

BİZİM SORUMLULUKLARIMIZ

o RUSAG projeye katılacak olan gönüllülerin eğitim ihtiyaçlarını gidermekten ve gerekli süpervizyon desteğini sağlamaktan sorumludur.
o RUSAG proje uygulamasında gönüllülerin saha deneyimleri ile onların fikirleri ve görüşleri doğrultusunda değişiklikleri organize etmekten sorumludur.
o RUSAG gönüllü koordinasyon çalışmalarında hiyerarşik ve mesafeli denetim sisteminden uzak bir yol izleyecektir.
NE YAPMALISIN?
o Gönüllü olarak yer almak istersen öncelikle formu doldur ve bize gönder.
o Proje ile ilgili detaylı bilgiye ihtiyacın varsa (505) 5356597 numaralı telefondan bizi ara ya da “ELİM SENDE” konu adıyla herkesicinruhsagligi@gmail.com adresine mail at.
o Katıldığında her birlikte tanışmak ve yol haritamızı çizmek için seninle buluşacağız..
o Başvuru için son tarih 10.01.2018 unutma!
Metnin PDF Hali İçin;
El ele vermemiz gereken bir konu var.pdf

This site is using SEO Baclinks plugin created by Locco.Ro

Bir Cevap Yazın