Dr. Antonio E. Puente Konferans

Kategoriler DUYURU

Herkes İçin Ruh Sağlığı Derneği’nin ilk uluslararası konferansı Amerikan Psikoloji Derneği 2017 yılı Başkanı Dr. Antoino E. Puente’nin konuşmacı olarak katılımıyla 5 Mayıs 2018 Tarihinde saat 11:00-13:00 arasında Yaşar Üniversitesi Konferans Salonu’nda yapılacaktır.
Konferans kapsamında,
« Sosyal, Kültürel ve Tarihsel Bir Yapı Olarak Nöropsikoloji »
ve
« Psikoloji Biliminin Durumu, Sorunları ve Tanıtımı »
olmak üzere 2 oturum düzenlenecektir.
EGE ÜNIVERSITESI VE YASAR ÜNIVERSITESI
katkılarıyla gerçekleştirilecek bu konferansa katılım ücretsiz olmak ile birlikte kontenjan 250 kişiyle sınırlıdır .
Kayıt için katılım formunun doldurulması zorunludur.
Konferans dili İngilizce olup, Türkçe çeviri yapılacaktır.

Katılım Formu İçin Tıklayınız :
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdK9hAiWWQIR6d3paBAImRXqy02Z2VALSPwjJwjWcv7bqUatQ/viewform?c=0&w=1
DR. ANTONIO E. PUENTE KİMDİR ?
North Carolina Wilmington Üniversitesi’nde (UNCW) Psikoloji Profesörü olan Antonio Puente, 1892’de kurulan 125.000 üyeli Amerikan Psikoloji Derneği’nin 2017 başkanlığına seçilmiştir.( Amerikan Psikoloji Derneği (APA) Amerika Birleşik Devletleri’nde psikologları temsil eden, en büyük bilimsel ve mesleki kuruluştur. APA’nın misyonu, topluma fayda sağlamak ve insanların yaşamını iyileştirmek için psikolojik bilginin üretilmesi, iletilmesi ve uygulanmasını geliştirmektir. )
Küba – Havana’da doğan Puente, lisans derecesini Florida Üniversitesi’nden, yüksek lisans ve doktora derecesini Georgia Üniversitesi’nden almıştır. Birçok yabancı ülkede ders vermiş ve Universidad de Granada (İspanya) ve California Los Angeles Üniversitesi’nde misafir profesör olarak yer almıştır. 1981’den beri UNCW’de ders vermektedir, bundan önce St. George’s Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde nöroanatomi dersleri vermiştir. Öncelikli verdiği dersler arasında Beyin ve Davranış, Klinik Nöropsikoloji ve Psikoloji Tarihi bulunmaktadır. 8,500’den fazla lisans öğrencisine eğitim vermiş ve 33 tez ve doktora sonrası doktora öğrencisini denetlemiştir. 8,500’den fazla lisans öğrencisine eğitim vermiş ve 33 teze ve doktora sonrası öğretim üyesine danışmanlık yapmıştır. Araştırmaları kültür ve nöropsikoloji arasındaki bağlantıya odaklanmış ve düzenli olarak Rusya, İspanya ve Latin Amerika’daki meslektaşlarıyla işbirliği yapmaktadır. Puente, nöropsikoloji konusu üzerindeki bir kitap serisinin(33 kitap) yanı sıra Neuropsychology Review ve Journal of Interprofessional Education & Practice dergilerini kurmuş ve düzenledi. 8 kitap, 79 kitap bölümü ve 106 dergi makalesi (İngilizce, İspanyolca ve Rusça) yazarıdır.
UNCW’deki faaliyetlere ek olarak Puente, klinikten adli değerlendirmelere kadar uzanan klinik nöropsikolojide, özel bir muayenehaneyi yürütmektedir. Ayrıca yoksullara ve sigortasızlara hizmet veren iki dilli bir sağlık merkezi olan Cape Fear Clinic’teki ruh sağlığı hizmetlerinin kurucusudur. Puente geçtiğimiz günlerde Amerikan Tabipler Birliği’nin Güncel yöntemsel Terminolojisinin Yazı Paneli’nde ikinci dönemini tamamlamıştır. 1992-2007 yılları arasında APA’nın danışmanı olarak görev yapmıştır. Puente, Arjantin’de 1983’te Fulbright (Amerika’nın en prestijli öğrenim bursu) bursiyeri olmakla birlikte 1979’dan beri APA üyesidir ve APA’nın 9 biriminde yer almaktadır. Ayrıca North Carolina Psikoloji Derneği, North Carolina Psikoloji Vakfı, İspanyol Nöropsikoloji Derneği, Ulusal Nöropsikoloji Akademisi ve Klinik Nöropsikoloji Derneği’nin başkanlığını yapmıştır.

This site is using SEO Baclinks plugin created by Locco.Ro